Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Представники НУО, які працюють із розвитком громад... Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Правозахисники наполягають: у Куряжській колонії катують дітей

Вінницька правозахисна група звернулася до Президента України Віктора Януковича та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової із закликом забезпечити проведення нового - справедливого та неупередженого розслідування масових самокаліцтв вихованців Куряжської колонії для неповнолітніх у селі Подвірки Дергачівського району Харківської області.

Про це йдеться у листі, текст якого вінницькі правозахисники передали агентству УНІАН.

«Ми зверталися до голови українського тюремного відомства (Держдепартамент України з питань виконання покарань (ДДУПВП) – УНІАН) Олександра Лісіцкого з вимогою організувати справедливу та неупереджену перевірку скарг засуджених на регулярні побиття та катування з боку адміністрації, зустрітися з батьками вихованців колонії. ДДУПВП пообіцяв провести таку перевірку, проте насправді тюремне відомство безсоромно та підло намагалося обдурити українське суспільство», - йдеться у листі правозахисників.

«Сьогодні, - пишуть автори листа, - Вінницька правозахисна група офіційно стверджує: у нашому розпорядженні є достовірні відомості про масові знущання над вихованцями Куряжської виховної колонії, катування та завдання каліцтв дітям офіцерами Державного департаменту України з питань виконання покарань. Так звану «перевірку» повідомлення про можливі порушення прав людини в колонії ми вважаємо повністю сфальшованою, непрозорою та брехливою».

«Як би не намагалося керівництво тюремної системи та самої Куряжської колонії заспокоювати суспільство, але широке висвітлення безпрецедентних подій в колонії засобами масової інформації призвело до того, що в розпорядження Вінницької правозахисної групи потрапили нові факти про злочини, жертвами яких ставали вихованці Куряжської виховної колонії», - йдеться у листі.

«Враховуючи надзвичайно небезпечний та масовий характер порушення прав вихованців Куряжської виправної колонії, беручи до уваги те, що керівництво Державного департаменту України з питань виконання покарань не виявило ані здібностей, ані бажання забезпечити проведення справедливого службового розслідування повідомлення про знущання над дітьми, - йдеться в листі, - Вінницька правозахисна група звернулася сьогодні із листом до Президента України Віктора Януковича та Уповноваженого ВР Ніни Карпачової із закликом до невідкладного утворення незалежної урядової комісії із залученням представників громадськості для перевірки повідомлень про можливі злочини, вчинені щодо неповнолітніх вихованців Куряжської виховної колонії».

В разі, якщо таку комісію не буде утворено, а перевірка обмежиться лише відписками та фальсифікаціями, Вінницька правозахисна група звертатиметься до Ради Європи із проханням про призначення Спеціального доповідача для перевірки масових скарг на катування в українській тюремній системі», - заявили правозахисники.

Керівництво Управління Державного департаменту з питань виконання покарань в Харківській області, до якого звернувся кореспондент УНІАН у зв’язку з черговим зверненням правозахисників, вказало на те, що в першій половині травня у відповідь на перший лист вінницьких правозахисників дійсно була проведена перевірка у Куряжській колонії, у якій, зокрема, брали участь працівники Держдепартаменту покарань з Києва і представники спецпрокуратури. «Фактів тортур і побиття засуджених, які наводили правозахисники, перевіркою встановлено не було», - сказав заступник начальника управління Андрій Лапинський. Він додав, що журналістам кількох центральних і місцевих телеканалів була надана можливість висвітлити події. Говорячи про нове звернення правозахисників, він зазначив, що це їхнє право - вимагати нової перевірки, але її організація «є компетенцією вищих органів».

Джерело: УНІАН Права Людини


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net