Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... «Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади... Посібник «Об’єднання громад» усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

50 грн на рік на благодійність – реалії нового законопроекту про відсоткову філантропію

10 лютого 2010 року група народних депутатів Володимир Стретович (НУНС), Петро Писарчук (ПР), Степан Курпіль (БЮТ) внесли на розгляд парламенту законопроект №6055 “Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки неприбуткових організацій”. Основним розробником законопроекту є Інститут екуменічних студій (м. Львів).

Головна мета законопроекту - запровадження відсоткової філантропії.

Суть відсоткової субсидії полягає в тому, що платник податку на доходи фізичних осіб (ПДФ) має право переадресувати певний, встановлений законом, відсоток (%) свого податку, який вже є сплачений до відповідного бюджету, на суспільні потреби – безпосередньо до організації, яка займається вирішенням суспільної проблеми. Таким чином, громадяни беруть участь у адмініструванні частини свого податку замість державних структур, впливаючи на прийняття рішень у державі та управління державою (повний текст дивіться на сайті Центру філантропії).  

На жаль, текст поданого законопроекту попередньо не був обговорений із громадськістю та експертами, тому ми пропонуємо розробникам законопроекту та народним депутатам, що його внесли провести громадські консультації та значно покращити запропоновані норми.

УНЦПД визнає актуальність цілей законопроекту та важливість запропонованого підходу для підтримки неприбуткових організацій в Україні, але необхідно зазначити, що значна кількість запропонованих норм потребує уточнення або змістовних змін.

Основна проблема в тому, що проект обмежує стимулювання благодійності громадян переказом лише одній неприбутковій організації на рік і надає податківцям численні можливості відмовити в такому переказі. І йдеться зовсім не про пожертву в 100 тисяч євро, як у Німеччині. Зараз середня офіційна зарплата, з якої платять податок у 15%, становить 2000 грн. на місяць, тому запропонований переказ у 2% сплачених податків становитиме аж 6 грн. на місяць - з урахуванням же соціальної податкової пільги навіть ще менше, 4,8 гривні! Тобто за 50 грн. або 5 євро на рік громадянин має обов’язково заповнити річну декларацію, надати податківцям точні банківські реквізити організації, якій мають переказати ці кошти, а податківці будуть перевіряти в оплачуваний робочий час, чи не має ця організація бодай копійчаної заборгованості перед бюджетом тощо. Треба передбачити більш ефективне використання коштів платників податків, особливо коли автори проекту наголошують, що діючу “пільгу” на пожертви у розмірі 5% сплачених податків майже ніхто не застосовує”, - повідомляє Олександр Вінніков (Мережа розвитку європейського права).

Також у додатку ми надаємо повний висновок щодо проекту закону від пана Олександра, в якому вказані основні недоліки тексту, очікувані наслідки закону, види неприбуткових організацій, які не зможуть одержувати переказ податку тощо.  

Контакти

 
Джерело: ГУРТ

  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net