Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... Реформування митних процедур на місцевому рівні об... «Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів публікацій -> АРХІВ КОНСУЛЬТАЦІЙ

Ми хочемо спочатку легалізувати організацію шляхом повідомлення, а потім зареєструємо як юридичну особу. Чи можна це зробити таким чином за законодавством України?

 

Багато активістів та представників громадських організацій вважають, що спочатку вони зможуть легалізувати організацію шляхом повідомлення, а потім легалізувати організацію із такою ж назвою шляхом реєстрації, щоб вона мала можливість отримати статус юридичної особи.
Проте для того, щоб із такою ж назвою легалізувати громадську організацію шляхом реєстрації, якщо уже є легалізована шляхом повідомлення, потрібно припинити діяльність організації легалізованої шляхом повідомлення.
Підставою для відмови у легалізації такої громадської організації шляхом реєстрації є пункт 10 Положення про порядок легалізації об’єднань громадян, що встановлює: легалізація об'єднань громадян, які мають одну й ту саму назву, не допускається.
Судова практика та позиції судів у таких категоріях справ, коли громадські організації оскаржують відмову у легалізації шляхом реєстрації такої організації є однозначними. Окремо слід загадати про те, що крапку у цій суперечці поставив Верховний Суд України, зокрема він розглядав у 2007 році за винятковими обставинами за скаргою громадської організації. Позов був поданий до Обухівської районної державної адміністрації Київської області, державного реєстратора Обухівської районної державної адміністрації про визнання неправомірними дій державного реєстратора та зобов'язання  вчинити певні дії, а саме організація була спочатку легалізована шляхом повідомлення, потім їй відмовили у легалізації шляхом реєстрації.
У  Постанові ВСУ від 27 листопада 2007 року[1] у цій справі вказав: «Згідно з пунктом 10 Положення легалізація об'єднань громадян, які мають одну й ту саму назву, не допускається. Тому перш ніж подати документи для реєстрації громадської організації, яка вже легалізована шляхом повідомлення про заснування, необхідно повідомити реєструючий орган про припинення діяльності легалізованої організації. У  такому випадку для реєстрації громадської організації до реєструючого органу подаються документи, перелічені у статті 15 Закону № 2460-ХІІ та пункті 3 Положення.»

 


[1] Постанова Верховного Суду України від 27 листопада 2007 року у цій справі знаходиться в Єдиному реєстрі судових рішень (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/3399598) а також на порталі «Юрист НГО» у розділі «Судові рішення».

  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net