Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... Молодіжні активісти взяли участь в семінарі щодо п... Консультації щодо діяльності НУО on linе! усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Актуально -> СТАТТІ

Другий форум соціальних інвестицій у Львові: чи стануть амбіції реальністю?
6-7 травня 2010 року у Львові пройде Другий форум соціальних інвестицій. Ідея форуму, на думку львівських посадовців, полягає у залученні громадськості до участі у місцевому та регіональному розвитку, генеруванні ідей щодо вирішення суспільних проблем, пошук однодумців та формування команд для реалізації перспективних проектів.

Організатори, в рамках Другого форуму соціальних інвестицій планують представити «найбільш вдалі моделі інноваційних соціальних проектів», спрямованих на вирішення проблем громад, які були успішно реалізовані в Україні та Польщі.

На жаль, проведення Першого форуму соціальних інвестицій у Львові виявилось, попри самовихваляння представників місцевої влади, вкрай невдалим як з організаційної площини, так із змістовної. Очікування представників громадськості стосовно реального партнерства у втіленні справді цікавих проектів було перебільшеним. До цього часу так і не вдалось побачити яскраву і ефективну реалізацію оригінальних громадських ідей за результатами проведення першого форуму.

Проте, Перший форум вдало виконав функцію презентування окремих добре продуманих і насправді цікавих ідей. Міжнародні донори і представники місцевого бізнесу не дуже охоче перейнялись підтримкою тієї чи іншої ініціативи. Зрештою, відгомін цього форуму таки залишився: активісти показали свої напрацювання, місцеві чиновники задекларували себе як прогресивних до партнерства управлінців, представники бізнесу і міжнародних фундацій вкотре представили основні напрями і пріоритети свої діяльності.

Як не прикро, й досі не зовсім зрозумілим є підхід львівських чиновників стосовно того, хто ж все таки буде визначати «моделі інноваційних соціальних проектів»? Як саме потрібно ефективно розвивати територіальну громаду? Чи часом приклади існування у Львові «Самопомочі» не є цією «вдалою моделлю»?

Великі сумніви викликає розуміння проблематики діяльності громадянського суспільства і потреб територіальної громади самим відбірковим комітетом, та й залученими до цього процесу депутатами і управлінцями.

Молода і амбітна команда секретаріату міської ради не зовсім спроможна забезпечити прозорість і змістовність проведення даного форуму. Інколи, через брак елементарного досвіду у проведенні такого роду заходів, інколи через брак розуміння питань участі громадськості у місцевому самоврядуванні.

Значна кількість громадських організацій Львова, через не завжди вдалий досвід так званої «співпраці і партнерства» із Львівською міською радою, свідомо ні у першому, ні у другому форумі не братиме участь.  Їхні аргументи зводяться до тези про те, що за відсутності прозорих і зрозумілих правил, відкритого діалогу і партнерства будь-які публічні майданчики зводяться лише до «просування» міськими посадовцями зручних для них ідей, які здебільшого втілюються у прес-релізах міської ради. Ці тези підтверджуються вибірковим і несистемним досвідом налагодження співпраці у форматі «влада-громада» у місті Львові. Часто, «красиві обгортки» нічого не несуть у своєму змісті.

Окремі міські депутати, та й службовці маючи хист до створення усіляких громадських квазі-активностей майстерно «підганяють» проекти організацій, у яких вони є засновниками або керівниками, у формат даного форуму. Таке собі, «дрібне лобіювання» власних амбіцій та інтересів. Адже, як кажуть, якщо не можеш зупинити якісь процеси – краще їх очолити…

Мабуть, ще є достатньо часу для об’єктивного аналізу попереднього досвіду у проведенні такого роду «громадських» форумів і усунення уже зроблених помилок.

Другий форум соціальних інвестицій може стати справді змістовним і фаховим дискусійним майданчиком ідей розвитку територіальних громад. Саме територіальних громад, а не «підсобним» інструментом виконавчих органів міської ради. І для цього потрібно зовсім небагато: відмова від подвійних стандартів, максимальне забезпечення можливостей для «діалогу», а не «монологу», усунення можливостей для зловживань і маніпуляцій.

Рецепти і поради – більш ніж прості і очевидні.


Громадський портал Львова


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net