Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... Реформування митних процедур на місцевому рівні об... Консультації щодо діяльності НУО on linе! усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Актуально -> СТАТТІ

Громада села Сороки-Львівські вимагає звільнення сільського голови Василя Стецевича

Селяни мають намір звернутися до Європейського суду з приводу порушення прав громади сільським головою Сорок-Львівських Василем Стецевичем. Про це сьогодні під час прес-конференції повідомила голова ініціативною групи з питань проведення місцевого референдуму у селах Сороки-Львівські та Муроване Лариса Волошина.

Вона розповіла, що ініціативна група, яка складається з селян Мурованого та Сорок-Львівських вже протягом двох років намагається провести у селах референдум, на який винести питання стосовно припинення повноважень міського голови Сорок-Львівських Василя Стецевича, дострокового припинення повноважень сільської ради та заборону сільській раді відчужувати землі до затвердження генерального плану сіл.

За словами Лариси Волошиної, право проведення такого референдуму громадою передбачене у Законі України «Про всеукраїнський та місцеві референдуми». Тож громада, у передбачений законодавством спосіб, звернулася до сільського голови Василя Стецевича з вимогою зареєструвати ініціативну групу з питань проведення місцевого референдуму. Проте чиновник відмовив. Після цього селяни звернулися до Пустомитівського районного суду, який, розглядаючи справу півтора року, зобов’язав Василя Стецевича підписати заяву. Натомість сільський голова Сорок-Львівських подав позов до Львівського апеляційного адміністративного суду, але той залишив чинним рішення Пустомитівського райсуду. Не зважаючи на рішення двох судів, Василь Стецевич їх не виконує. У зв’язку з ігноруванням сільським головою рішень судів, громада сіл та Державна виконавча служба Пустомитівського районного управління юстиції направила клопотання до прокуратури Пустомитівського району щодо порушення кримінальної справи стосовно громадянина Василя Стецевича, проте прокуратура залишила цю справу без розгляду.

«Громада дотрималася законодавства і документи були складені правильно. Голова сільської ради безпідставно не зареєстрував ініціативну групу і це підтвердили рішення судів», - відзначив юрист, голова Центру громадської адвокатури Леонід Тарасенко.

Він додав, що в подальшому громада має намір звернутися до прокуратури області стосовно невідкриття прокуратурою Пустомитівського району кримінальної справи щодо Василя Стецевича, оскільки він ігнорує рішення судів. Крім того, планується подання позову до Європейського суду з прав громадян.

«Ми розуміємо, що це процес довший і складніший, але тут є порушення прав громади і це є масово, не лише в Сороках-Львівських та Мурованому», - зазначив Леонід Тарасенко.

Він відзначив, що намагання громад сіл України організувати у своїй місцевості референдум стосовно різних проблем, дуже часто придушується місцевою владою. Зокрема причиною цього є недосконале законодавство, яке дозволяє головам рад, безпідставно не реєструвати відповідні ініціативи.

Джерело: Вголос


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net