Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Громадські активісти навчались інструментам впливу... Консультації щодо діяльності НУО on linе! Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Актуально -> СТАТТІ

Селяни Мурованого та Сорок-Львівських понад 2 роки не можуть провести референдум

 

Зокрема, на місцевому референдумі селяни хочуть розглянути питання про дострокове припинення повноважень сільського голови та сільської ради села Сороки-Львівські (Муроване також належить до цієї сільради), а також  тимчасово заборонити розгляд земельних питань.
 
Передісторія така. У грудні 2007 року громада сіл прийняла рішення про проведення місцевого референдуму. Було створено ініціативну групу. Відповідно до ЗУ «Про всеукраїнський та місцевий референдуми» мешканці звернулися до сільського голови із заявою про реєстрацію ініціативної групи зі збору підписів. Однак сільський голова Василь Стецевич  відмовив в реєстрації.
 
23 липня 2008 року Пустомитівський районний суд задовольнив позов мешканців сіл Муроване і Сороки-Львівські і зобов’язав зареєструвати ініціативну групу з проведення місцевого референдуму. Натомість сільський голова звернувся до Львівського апеляційного суду, однак 2 квітня 2009 р. суд підтвердив рішення суду першої інстанції. Однак рішення обох судів досі не виконане.
 
Голова ініціативної групи референдуму Лариса Волошина наголосила, що нинішня сільська рада, як правило, розглядає тільки земельні питання, хоч проблем у селі Муроване і Сороки-Львівські надзвичайно багато. Найгостріша - екологічна.
 
«Спочатку сільська рада виділяли 2-3 га землі невідомим структурам, ми мовчали, але коли землю почали виділяти по 30-50 га, тоді громада задумалась, – розповіла Лариса Волошина. - Почали блокувати роботу сесії».
 
Також вона додала, що місцева громада є дружньою і спільно додає чимало проблем. Зокрема, почистили русло річки, адже близькість Грибовицького сміттєзвалища надзвичайно сильно впливає на екологічну ситуацію у селах.  
 
 Голова Центру громадської адвокатури, адвокат Леонід Тарасенко наголосив, що українське законодавство гарантує громадам право проведення місцевих референдумів. Як повідомив, Леонід Тарасенко, наступними кроками стане оскарження до прокуратури вищого рівня відмову прокуратури Пустомитівського району порушити кримінальну справу. Також планується підготувати звернення до Європейського суду з прав людини, оскільки такі порушення є у всіх регіонах України.

Джерело: Гал-інфо


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net