Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Консультації щодо діяльності НУО on linе! Посібник «Об’єднання громад» Громадські активісти навчались інструментам впливу... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Правозахисники розкажуть, чи можливо ініціювати громадою референдум, коли місцева влада проти цього (с. Муроване та Сороки-Львівські)
4 березня (четвер) 2010 року о 11.00 год. у Zaxid.net (Львів, пл. Ринок, 15) відбудеться прес-конференція «Чи можливо ініціювати громадою референдум, коли місцева влада проти цього  (села  Муроване та Сороки-Львівські)»
 
Правозахисники, представники програми правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури та ініціативної групи по проведенню місцевого референдуму у Муроване та Сороки-Львівські розкажуть як враховуються інтереси жителів під час прийняття рішень про землю у наближених до Львова селах та як реалізовуються гарантії щодо права жителів громади ініціювати місцевий референдум.
 
Питання, які обговорюватимуться:
Чим загрожують відсутність генерального плану та прозорості у розподілі землі у селах, які наближені до Львова.
Якими засобами громада володіє для того, щоб захистити право на землю та впливати на прийняття рішень владою.
Чи можливим є проведення місцевого референдуму, який ініціюється самими мешканцями громади.
На конкретному прикладі - з якими перешкодами можуть стикнутись жителі у проведенні місцевого референдуму.
Чи сприяють органи влади (суди, правоохоронні органи, система виконання рішень) та законодавство  у реалізації та захисті права на референдум місцевій громаді.
Роль ініціативних груп та громад у вирішення проблем місцевого розвитку.
 
Захід проводиться у рамках проекту Центру громадської адвокатури «Правова підтримка громадських ініціатив організацій громадського сектору, ОСББ, ініціативних груп громадян у сфері місцевого розвитку», який забезпечує юридичну допомогу ініціативним групам у відносинах громади з владою у Львівській, Волинській, Івано-Франківській та Тернопільській областях за сприяння Міжнародного фонду «Відродження».
 
Довідка
 
Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури впродовж двох з половиною років продовжує успішно надавати правові консультації та допомогу організаціям на безкоштовній основі.  У рамках програми надаються правові консультації громадським, благодійним, релігійним організаціям, профспілкам, ініціативним групам, громадам із різних областей України у захисті та реалізації їхніх прав. За сприяння  Міжнародного фонду «Відродження» Центр громадської адвокатури розпочав реалізацію проекту «Правова підтримка громадських ініціатив організацій громадського сектору, ОСББ, ініціативних груп громадян у сфері місцевого розвитку», який забезпечує юридичну підтримку (як консультування, так і супровід у судах та органах влади) організаціям громадського сектору, ініціативним групам, ОСББ, громадським ініціативам та проектам у сфері місцевого розвитку та у відносинах громади з владою у Львівській, Волинській, Івано-Франківській та Тернопільській областях. Більше інформації про програму на її порталі – «Юрист НГО» www.lawngo.net.
 
Інформація про ініціативу щодо місцевого референдуму
 
Мешканці сіл двох територіальних громад у судовому порядку захистили свої права на референдум.
Ще у грудні 2007 року на сході села, на якому зібралося понад 200 осіб, було прийнято рішення про проведення місцевого референдуму. Під час сходу села у мешканців виникало багато питань до сільського голови, відповіді на які викликали невдоволення у мешканців.
Результатом стало прийняття рішення про проведення місцевого референдуму про дострокове припинення повноважень сільського голови та депутатів сільської ради. Третім питанням, яке потребувало розгляду на референдумі, на думку мешканців сіл, стала заборона сільській раді відчужувати землі територіальної громади сіл. Фактично ці села є продовженням міста Львова. Наближеність земель навколишніх сіл до міста, підготовка до ЄВРО-2012 та розвиток інфраструктури спричиняє підвищену цікавість різних суб’єктів до земельних ресурсів сіл.
У відповідності із Законом України «Про всеукраїнський та місцеві референдуми» мешканці звернулися до сільського голови з заявою про реєстрацію ініціативної групи по збору підписів. Але сільський голова відмовив в реєстрації всупереч вимогам закону. Мешканцям довелося відстоювати свої права в суді.
 Пустомитівський районний суд 23.07.2008 р.  задовольнив позов мешканців сіл Муроване та Сороки-Львівські до сільського голови щодо реєстрації ініціативної групи з проведення місцевого референдуму. Львівський апеляційний  адміністративний суд 02.04.2009 р. підтвердив рішення суду першої інстанції
Рішення незважаючи на активні дії ініціативної групи та правозахисників поки що не виконано.

Контакти:
Леонід Тарасенко, адвокат програми правової підтримки організацій громадського сектору, голова Центру громадської адвокатури
Львів, пр. Чорновола 63 оф. 413
тел..(факс) 032 252 7580,  тел.:+380974865593, info@lawngo.net
Лариса Волошин, голова ініціативної групи референдуму , тел.: +380962746901

Джерело: Центр громадської адвокатури


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net