Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Громадські активісти навчались інструментам впливу... Представники НУО, які працюють із розвитком громад... Реформування митних процедур на місцевому рівні об... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Генпрокуратура України підбила підсумки роботи за 2009 рік

Факти, як кажуть, уперта річ, і вони говорять багато про що, якщо не про все. За сухими цифрами, вимальовується чітка картина того що робиться на невидимому фронті боротьби зі злочинністю. Зокрема, кожний третій злочин в Україні залишається нерозкритим, а загальний рівень злочинності в 2009 році у порівнянні з 2008 роком зріс на 13 відсотків. Про це заявив Генеральний прокурор України Олександр Медведько.

За його словами, минулого року кількість крадіжок збільшилась майже на 50 відсотків, грабежів та розбоїв майже на 2,4 та 2,5 відсотка. У той же час відзначається зниження умисних тяжких тілесних ушкоджень, умисних вбивств, на третину дорожньо-транспортних пригод зі смертельними наслідками.

Головний прокурор також констатував увагу на зниженні рівня розкриття злочинів. Якщо у 2008 році цей показник становив більше, ніж 71 відсоток, то зараз 64 відсотки. Генпрокурор наголосив на тому, що здійснюючи наглядові повноваження за органами Міністерства внутрішніх справ та іншими правоохоронними структурами, прокурорами скасовано понад 18 тисяч незаконних постанов про відмову в порушенні кримінальних справ і понад 5 тисяч із них уже скеровано до суду. А якщо б своєчасно були порушені кримінальні справи, то відсоток злочинності в Україні був би значно більшим.

Здійснюючи нагляд за дотриманням законів щодо захисту прав та свобод громадян та інтересів держави, органами прокуратури порушено більше, ніж 15 тисяч кримінальних справ різноманітних категорій. Понад 80 відсотків із них скеровано до суду, а якщо бути точним 12 314 справ.

Що стосується боротьби з корупцією, то до суду органами прокуратури скеровано 1681 кримінальна справа. Причому 98,6 відсотка із них, скеровано слідчими органів прокуратури, хоча ці справи можуть розслідувати і слідчі підрозділи СБУ і МВС. Якщо брати адміністративну відповідальність, то 41 відсоток притягнутих до адміністративної відповідальності саме за протоколами органів прокуратури, 31 відсоток – СБУ, 24 відсотки – органами МВС і 4 відсотки за складеними протоколами податкової адміністрації. Ці статистичні дані об’єктивно свідчать про те, хто, і як працює, не без гордості відзначив Генпрокурор.

Гроші державі повертають, а самим бракує

Втім, коефіцієнт корисної дії органів прокуратури має і цілком конкретний матеріальний вимір. Відшкодовано збитків громадянам та державі більш, ніж 11,5 мільярда гривень. Олександр Медведько вважає це вагомим внеском прокуратури, адже в цілому органи прокуратури фінансуються лише на 25 відсотків від потреби, що складає трохи більше, ніж 900 мільйонів гривень.

Прокуратура, так би мовити, даремно хліба не їсть і має що сказати платникам податків, за чий кошт і утримується, але з іншого боку головним завданням правоохоронних органів, у тому числі прокуратури, є боротьба зі злочинністю. Ця гідра, як не прикро про це говорити, стрімко «наростила темпи», зауважив Медведько.

Серед причин, що стоять на перешкоді боротьбі із злочинністю Генпрокурор називає недосконалість законодавства і пропозиції щодо його зміни Олександр Медведько обіцяє подати до парламенту вже наступного місяця. Втім, в українському суспільстві вже не перший рік то спалахує, то згасає дискусія і про необхідність реформування усієї судово-правової системи, котру роздирають політичні сутички. І в такій ситуації говорити про зменшення рівня злочинності не доводиться, хоча кожен наступний рік додає роботи правоохоронній системі.

  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net