Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Громадські активісти навчались інструментам впливу... Посібник «Об’єднання громад» Консультації щодо діяльності НУО on linе! усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Найбільшу громадську організацію інвалідів в Україні виганяють на вулицю з приміщення у Львові

Про це на прес-конференції повідомили голова Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» Василь Назаренко та голова Львівської обласної асоціації інвалідів ВОІ СОІУ, головний редактор газети «Благовіст» Леонід Тарасенко.

Керівництво адміністрації в ультимативній формі вимагає передачі більшої частини приміщень, які орендує асоціація інвалідів, погрожуючи у разі відмови виселити її повністю. Зокрема Франківська рай адміністрація, на балансі якої перебувають приміщення, не дає погодження для переукладення обласною асоціацією інвалідів договору оренди, термін дії якого закінчився 31 грудня 2009 року, повідомив Тарасенко.

З його слів, йдеться про 11 кімнат загальною площею 310 кв м. При цьому Тарасенко зазначив, що частину приміщень обласна асоціація інвалідів вже передала Франківській адміністрації під відкриття громадської приймальні. Також приміщення були надані для роботи ОВК під час президентських виборів. Інші приміщення, за словами Тарасенка, конче потрібні для роботи підрозділів обласної асоціації інвалідів, штат якої налічує 21 працівника, та для роботи редакції всеукраїнського часопису інвалідів «Благовіст».

Натомість, як наголосив, Тарасенко, асоціацію інвалідів хочуть виселити з приміщення, не пропонуючи жодної альтернативи.

«Ми взнаємо, що там вже розробляється проектна документація, проектанти міряють приміщення, проводять планування. У нашому залі, де збираються всі інваліди області, там планують облаштувати презентаційний зал. Де юрвідділ – планують допоміжні кімнати для обслуговування гостей. Ніхто нам не каже причину відмови і що вони там хочуть робить. У такому разі місто має надати обласній асоціації інше приміщення, щоб забезпечити її роботу. Цього немає», – акцентував голова Львівської обласної асоціації інвалідів.

Назаренко поінформував, що є Указ Президента та постанова Кабміну, якими заборонено виселяти громадські організації з приміщень, які вони орендують у комунальній або в державній власності.

«Зараз дуже прикро, коли ми у Львові побачили ставлення місцевої влади до проблем інвалідів. Не можна пояснити позицію місцевої влади, коли ставляться умови або звільняйте приміщення або ми вас будемо виселяти. Договір оренди не продовжується», – зазначив він.

За словами Назаренка, позиція мера Львова Андрія Садового з цього питання не відома. «Скоріше за все, я думаю, що це є самостійні дії керівництва Франківської районної адміністрації, до якої ми зверталися листами. Воно не дає конкретних відповідей і не вчиняє відповідних до закону дій», – зазначив голова Всеукраїнської асоціації інвалідів.

За допомогою у вирішенні питання приміщення обласна асоціація інвалідів зверталася до Президента України, Прем’єра, заручилася підтримкою керівництва Львівської ОДА, але не може порозумітися з головою Франківської райадмінстрації Львова Наталією Федорович.

Як наголосив Тарасенко, інваліди налаштовані рішуче і погрожують блокуванням роботи Франківської райадміністрації, міської ради Львова та ОДА.

Джерело: ЗІК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net