Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Посібник «Об’єднання громад» Консультації щодо діяльності НУО on linе! Реформування митних процедур на місцевому рівні об... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Україна погодилась на спрощення процедури розгляду заяв Євросудом

Як повідомили у прес-службі Міністерства закордонних справ України, протокол 14bis був розроблений з метою забезпечення реалізації невідкладних реформ Європейського суду з прав людини, покликаних сприяти виведенню цієї унікальної судової установи з її нинішнього кризового стану, спричиненого невідповідністю потужності суду з розгляду справ дедалі зростаючому потоку позовів громадян європейських держав щодо порушень останніми їхніх прав за Європейською конвенцією з прав людини.

Цим кроком Україна як країна-член Ради Європи продемонструвала свою відданість наріжним цінностям демократії та верховенства права, в центр захисту яких покладена Європейська конвенція з прав людини, ключовим механізмом контролю виконання державами своїх зобов’язань за якою саме і є Європейський суд з прав людини.

Як повідомляв УНІАН, протокол №14-bis Європейської конвенції з прав людини, який набув чинності 1 жовтня, закріплює дві процедури стосовно кількості суддів, що розглядають заяви і виносять ухвалу щодо доцільності їх прийняття по суті.

Так, рішення щодо відхилення явно неприйнятних заяв може бути винесене одним суддею. Раніше для цього було потрібне вирішення комітету з трьох суддів. Крім того, протоколом передбачено, що Комітет, який складається з трьох суддів, може приймати заяви з грунтовних справ і справах, де є обгрунтоване прецедентне право, і приймати рішення по їх суті. Раніше ці справи розглядалися палатами, що складаються з семи суддів, або ж Великою палатою (з 17 суддів).

Протокол №14-bis Європейської конвенції з прав людини передбачений як тимчасовий захід до набуття чинності Протоколом №14. Цей документ не набув чинності, оскільки для цього необхідна його ратифікація всіма членами Ради Європи. Протокол ратифікували всі держави-члени, крім Російської Федерації.

Джерело: УНІАН- Права Людини


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net