Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Реформування митних процедур на місцевому рівні об... «Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади... Громадські активісти навчались інструментам впливу... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Європейський суд ухвалив рішення у справі

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі "Колесник проти України", констатувавши порушення державою Україна ст. 6 (право на справедливий суд) Європейської конвенції з прав людини.

Як повідомили  у прес-службі Європейського суду з прав людини, заявник, громадянин України зараз утримується у Житомирській в`язниці.

У листопаді 1998 року, разом із іншими трьома особами, він був заарештований за підозрою у пограбуванні і вбивстві з обтяжуючими обставинами. На допитах та під час слідчого експерименту, які проводилися без присутності адвоката, Колесник зізнався, що, разом з іншими обвинувачуваними, він вбив двох осіб у серпні та жовтні 1998 року. Пізніше чоловік поскаржився на те, що міліція примусила його підписати зізнання, і заявив, що не винен у скоєнні цього злочину.

У липні 1999 року суд повернув справу до прокуратури на дорозслідування. Після  закінчення додаткового розслідування Колесника, який заявляв про свою невинуватість, у лютому 2001 року було засуджено за вбивство та пограбування до 14 років позбавлення волі. Вирок суду базувався на зізнанні, яке Колесник  зробив на перших допитах та на показах трьох свідків. Свідчення двох інших осіб, які підтверджували алібі звинувачуваного, суд до уваги не взяв, так як сумнівався у їх правдивості. У травні 2001 року Верховний суд Україні залишив у силі цей вирок.

Після цього Колесник поскаржився до Європейського суду з прав людини на те, що кримінальний процес проти нього був несправедливим і на початковій стадії розслідування його змусили підписати зізнання, а також що йому не надавали адвоката.

Європейський суд у своєму рішенні констатував порушення українською владою статті 6 Європейської конвенції з прав людини (право на справедливий суд).

Джерело: УНІАН Права Людини


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net