Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Реформування митних процедур на місцевому рівні об... Представники НУО, які працюють із розвитком громад... Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Журналісти в Україні не стоять одне за одного, і влада використає це напередодні виборів, – редактор газети «Джерела Трускавця»

«Ми не вміємо підтримати одне одного. Може, не вміємо, а, може, не хочемо чи просто не знаємо, як це краще зробити. Будь-які випади влади і утиски щодо будь-якого журналіста, на мою думку, повинні наткнутися на якусь відсіч. Адже рано чи пізно багато хто з комунальних газет може змінити свою форму господарювання. Але писати журналісти мають так, як вони це бачать і розуміють, а не як їм вказують. І це для того, аби щось змінити на краще в нашій державі, це залежить від нас і в нашій силі. Так само, як в наших силах протидіяти владі», – наголосила Татомир.

Вона додала, що влада дуже чітко відчуває, коли немає згуртованості журналістів. І зразу це підхоплює і використовує, а це виливається усім на шкоду, а в першу чергу самим журналістам, яких та ж таки влада перестає поважати. «Бо коли вони нас бояться – це викликає значно більше поваги. А під вибори, їм потрібні лише ручні журналісти, а протилежна думка взагалі не підходить», – додала вона.
 
Водночас голова центру Громадської адвокатури Леонід Тарасенко додав: «Якщо людина є публічною особою, журналісти мають право більш прискіпливо ставитися до неї і критикувати діяльність влади. Це не є заборонено». Він наголосив також, що зараз кількість позовів, які йдуть від найвищих посадових осіб держави до журналістів, значно зменшилась. Адже, журналісти мають право висловлювати свою думку і критикувати владу. Влада вже не так часто оспорює це право.
 
Довідка ЗІКу.
Газета «Джерела Трускавця», яка перша у Львівській області пройшла процес роздержавлення, напередодні виборів гостро відчула тиск з боку місцевої влади. Зокрема, як зазначила сьогодні, 27 жовтня, на прес-конференції у Львові головний редактор газети Тетяна Татомир, зайнявши, практично єдину у місті, незалежну критичну позицію до міської влади, «Джерела Трускавця» потрапили в немилість до міського голови Трускавця Лева Грицака.
Зокрема, 8 жовтня мер Грицак видав розпорядження, яким визначив конкретний перелік службових осіб, а також запрошених ЗМІ, які мають право брати участь у щотижневих оперативних нарадах при міському голові. З усіх газет міста, лише «Джерела Трускавця» позбавили такого права і не пустили на цю нараду. Водночас у преамбулі до розпорядження було зазначено, що цей перелік осіб встановлено: «З метою поліпшення звітів та планування роботи на тиждень, морально-психологічних умов роботи працівників апарату міської ради, недопущення випадків упередженості і фальсифікації у публікаціях окремих ЗМІ результатів діяльності Трускавецької міської ради, враховуючи звернення керівників підрозділів міської ради». Редактор називає мера Трускавця авторитарним чоловіком, який дав можливість висвітлювати певну інформацію лише «дружнім» до себе ЗМІ.
За словами Тетяни Татомир, газета дотримується плюралізму думок, старається писати критичні статті, журналістські розслідування, які звісно ж є незручними і невигідними для міської влади. «Скриті утиски проти газети були постійно, однак зараз, напередодні виборів, цим рішенням вони прорвались на поверхню. Адже, вперше за 10 років, відколи існує газети, нам заборонили відвідувати апаратні наради. Звичайно, ми могли б замовчувати цей факт, однак знаючи, що не ми одні зіштовхнулися з такою проблемою і дуже багато комунальних часописів мають тертя з владою, вирішили відстояти свою позицію», – наголосила Татомир
Голова центру Громадської адвокатури Леонід Тарасенко зазначив, що, в принципі, таке розпорядження з юридичної точки зору складено дуже грамотно. І немає потреби безпосередньо його оскаржувати, адже ним лише зобов’язано підлеглих осіб бути присутніми на апаратній нараді міського голови, і водночас, другим пунктом запрошено керівників інших органів влади та керівників восьми ЗМІ. Те, що особи є запрошені, не встановлює вичерпний перелік осіб, які можуть відвідувати ці заходи. Просто слід журналістам користуватися законодавчими положеннями, які захищають їх права. «Відповідно, те, що запрошені представники ЗМІ, засвідчує, що цей захід передбачає публічний розголос. Фактично недопуск журналістів «Джерела Трускавця» є порушенням багатьох нормативно-правових актів, які гарантують права журналістів на висвітлення інформації. Цей недопуск можна сприймати, як елемент цензури, яка є заборонена в Україні», – наголосив Тарасенко.
Леонід Тарасенко порадив редакції газети звернутися до суду щодо захисту прав журналістів та відшкодування моральних збитків. Можна послатися на статтю 171 Кримінального кодексу, яку частіше, за словами Тарасенка, використовувалася, коли вже було побиття чи переслідування журналістів, але насправді її можна застосовувати значно ширше. Також можна звернутися до органів прокуратури із заявою про злочин та СБУ щодо обмеження інформації.
Тетяна Титомир додала, що вони сподіваються також і на підтримку колег і зараз визначаються, якими будуть їх наступні дії.

Джерело: ЗІК


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net