Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
«Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади... Представники НУО, які працюють із розвитком громад... Реформування митних процедур на місцевому рівні об... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Електронна демократія в світі

Нові технічні можливості допомагають зекономити на виборах і підвищити кількісні результати голосування, кажуть прибічники ідеї дистанційного волевиявлення. Це є неминучим для глобалізованого світу, зокрема за умов безперешкодного переміщення людей, кажуть представники Ради Європи. Взірцем «електронної демократії» називають Естонію, де більшість виборців голосують саме через інтернет.

Загроза пасивності

Утім, голосування на відстані нівелює сам процес волевиявлення громадян, переконаний доцент кафедри політичних наук нідерландського університету Твенте Хенк Ван Дер Колк: "Технічні полегшення (пошта, інтернет, мобільний телефон) роблять вибори і виборців невидимими. Коштують такі вибори, звичайно, дешевше, але люди стають пасивними і розчаровуються у демократії".

Шлях до нерівності?

Голосування через інтернет також може призвести до нерівності, оскільки соціально незахищені виборці чи мігранти здебільшого не мають змоги користуватися технічними новаціями, вважає член комітету Ради Європи з питань місцевої і регіональної демократії Паул-Генрі Філіпс: «Дедалі більше громадян Європи стають зацикленими на собі і не відчувають, що вони належать до спільноти».

Філіпс каже, що Рада Європи нині готує низку документів та інформаційних заходів для підвищення інтересу людей до політичних процесів, однак сам визнає, що це не надто ефективно.

В Україні ж запроваджувати голосування на виборах через інтренет ще зарано, кажуть представники Ради Європи, однак, якщо є бажання українців у майбутньому використовувати новітні технічні засоби на виборах, то про це треба дбати вже сьогодні.

Джерело :
Німецька хвиля

Джерело:
Громадський простір


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net