Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Навіщо громадам стратегії в процесі впровадження р... Посібник «Об’єднання громад» «Охорона довкілля – стратегічний пріоритет громади... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів новин -> Новини/2007-2012

Конкурс грантів із представлення інтересів і захисту прав (advocacy) на національному рівні (українською)

Головною метою програми UNITER є зміцнення та підтримка активних неурядових організацій Україні (НУО) з метою консолідації та посилення демократичних перетворень. Програма акцентує увагу на загальних системних проблемах, які постають перед громадянським суспільством, а також надає підтримку ініціативам ОГС з моніторингу, представлення інтересів і захисту прав (advocacy) у різних сферах суспільного життя, що сприятиме процесам реформування в Україні.

 В межах Національного конкурсу грантів Пакт, як основний виконавець проекту UNITER, прийматиме концепції проектів від неурядових організацій (НУО) національного рівня (детальна інформація міститься у розділі «Як подати заявку»).
 
Метою Національного конкурсу грантів є підтримка та розвиток життєздатних інститутцій, які зміцнюють та активізують громадянське суспільство. В межах конкурсу буде підтримано ініціативи ОГС, що сприятимуть позитивним змінам публічної політики, прозорості та підзвітності органів влади.
 
Головною метою Національного конкурсу грантів є зміцнення організаційної спроможності НУО щодо залучення громадян до процесу прийняття рішень та впливу на публічну політику для пришвидшення процесу відкритих та демекратичних перетворень країни у політичній, соціальній та економічній сферах.
 
Безпосередньо Національний конкурс грантів спрямований на:
Підтримку розробки та лобіювання неурядовими організаціями публічної політики з метою пришвидшення демократичних соціальних та економічних реформ в Україні.
Зміцнення потенціалу НУО у представленні інтересів громадян та проведенні реформ, що в свою чергу активізуватиме участь НУО у громадському житті країни.
Створення мереж НУО та їх співпрацю через обмін інформацією, навчання та спільну діяльність.
 
Очікується, що гранти національного рівня будуть:
 
Вирішувати найбільш проблемні питання на макрорівні у таких секторах політики як: фіскальна та монетарна стабільність, підзвітність уряду, протидія корупції, конституційна, виборча, земельна реформи, реформа місцевого управління, охорони здоров’я, енергетики, тощо.
Створювати та зміцнювати мережі, спрямовані на представлення інтересів і захисту прав (advocacy) національного рівня, такі як: коаліції власників будинків, мережі НУО, що працюють у сфері охорони здоров’я, мережі організацій протидії корупції в Україні, захисту прав людини, захисту прав споживачів та інші мережі НУО.
Підвищувати рівень співпраці по всій Україні між організаціями, що працюють за одним напрямком, наприклад, в сфері моніторингу діяльності уряду, адвокасі-кампаній на місцевому рівні, тощо.
Зміцнювати міжособистісні зв’язки (‘peopletopeople’) та громадянську активність у сферах місцевого управління, охорони здоров’я та навколишнього середовища, релігійних груп та блогів.
Підвищувати участь молоді в процесі вироблення публічної політики і підтримувати зв’язок, обмін інформацією та співпрацю між новими лідерами громадянського суспільства по всій Україні.
Зміцнювати потенціал з представлення інтересів і захисту прав (advocacy) вразливих груп населення, таких як жінки, меншини, діти-сироти, інваліди, тощо.
Ініціювати окремі кампанії благочинності та волотнерства для заохочення приватних добровільних внесків для громадянського суспільства.
 
У конкурсі можуть брати участь: офіційно зареєстровані НУО з усіх регіонів України, які мають засвідчений досвід відповідального управління грантами.
 
Діяльність в межах проекту може включати такі напрямки, але не обмежується ними:
Аналітичну роботу, включаючи експертні опитування та широкомасштабні адвокасі-кампанії з метою розробки програми реформ та визначення прогалин у національній політиці.
Кампанії представлення прав та захисту інтересів, підвищення громадської обізнаності, що сприятимуть демократичним, соціальним та економічним реформам.
Моніторинг політики для забезпечення підзвітності виконавчої влади.
Спільну діяльність неурядових організацій та провідних наукових центрів, аналітичних інститутів та провідних медіа, обмін досвідом щодо застосування дослідницьких практик та інструментів аналізу.
Діяльність, спрямовану на підвищення організаційної спроможності громадського сектору брати участь у прийнятті рішень на національному рівні.
Мобілізацію громадськості, що може включати використання нових медіа та інструментів соціальної взаємодії.
 
 
Як подати заявку на конкурс?
 
На першому етапі відбору проект “Об’єднуємося заради реформ” (UNITER) прийматиме концепції проектів (не більше 3 сторінок) від усіх заявників. Ті організації концепцій проектів яких буде відібрано, запрошуватимуться до подачі повних заявку проекту. Всі концепції та проектні заявки будуть оцінюватися відповідно до критеріїв відбору комісією незалежних експертів, яка підготує відповідні рекомендації Пакту.
 
Критерії відбору:
 
Відповідність цілям цього Національного конкурсу грантів.
Наявний організаційний потенціал робити довгостроковий вплив на цільову групу та бенефіціантів.
Реалістичність та життєздатність концепції.
Наявність співфінансування.
Спроможність організації та партнерів.
 
Перевага надаватиметься проектам, які:
 
Передбачають співфінансування проекту з інших джерел (фундацій, бізнесу чи органів влади, тощо). Рекомендується, щоб усі проекти отримували мінімум 10% фінансування (в матеріальній та нематеріальній формі) з інших джерел, аніж Пакт.
Подані як спільна заявка від наукових центрів та НУО, задіяних у сфері вироблення політики, представлення інтересів та захисту прав (advocacy) громадян, громадянської освіти.
Передбачають та просувають співпрацю та обмін інформацією між НУО, бізнесом, органами влади та медіа.
Використовують уже існуючі і розвивають національні та міжнародні коаліції.
Створюють та застосовують конкретні результати у поєднанні з активними адвокасі-кампаніями, залученням преси та розповсюдженням інформації, що у кінцевому результаті веде до відчутних змін у суспільстві.
 
Розмір гранту:сума гранту може відрізнятися, залежно від типу проекту та можливостей заявника, проте не повинна перевищувати максимальну річну суму $300,000. Очікується, що середній розмір гранту буде в розмірі $80,000.
 
Орієнтовна тривалість проектів: до 24 місяців.
 
Остання дата подання концепцій проектів: 20 липня 2009 року.
Результати першого туру відбору буде оголошено не пізніше: 3 серпня  2009 року.
 

  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


 
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net