Портал "Юрист НГО"
LAWNGO.net


Громадські активісти навчались інструментам впливу на бюджет громади

Участь в семінарі взяли представники із різних регіонів. Більшість із учасників працюють із розвитком громад, у тому числі обєднаних територіальних громад.

 

Впродовж першого дня тренер Ірина Гринчишин провела навчання щодо бюджету участі (партисипативного бюджету). Учасники дізнались як працює бюджет участі, які основні етапи бюджету участі, проаналізували положення. Також через використання формату «світове кафе» активісти обирали креативні ідеї. В практичних вправах розглянули особливості кожного етапу бюджету участі, дізнались про успішні практики, а також «підводні камені».

 

Тренер Зоряна Філілповс під час другого дня семінару провела навчання  щодо бюджетного процесу, його особливостей, які можуть використати громадські активісти для впливу на бюджет громади. Також учасники розглянули «бюджетний календар», у групах розробили заходи, які можуть сприяти впливу громадськості на бюджетний процес.

 Ярослав Хауляк провів сесію, яка стосувалась можливостей моніторингу, використання  системи моніторингу «Прозорро» та інших інформаційних систем.

Захід проводився  Громадською організацією  «Центр громадської адвокатури» у рамках проекту «Підтримка зусиль НУО з розвитку громад», що реалізовується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.


© Портал "Юрист НГО"
LAWNGO.net