Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Представники НУО, які працюють із розвитком громад... Громадські активісти навчались інструментам впливу... Консультації щодо діяльності НУО on linе! усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів публікацій -> Архів консультацій

Чи обов’язково передбачати кошти на оплату праці керівника громадського об’єднання?

 

Громадські об’єднання оплачують працю найманих працівників з коштів, які формуються згідно з їх статутами (частина третя статті 4 Закону України «Про оплату праці» № 108/95-ВР від 24.03.1995 р.).
Втім, виборні посадові особи в громадських об’єднаннях не є найманими працівниками відповідно до статті 118 Кодексу законів про працю України та статей 1 і 4 Закону України «Про зайнятість населення» № 5067 від 05.07.2012 р.). Більше того, примушування до праці в будь-якій формі забороняється статтею 3 указаного закону.
Таким чином, виборні посадові особи – якщо інше не передбачено статутом громадського об’єднання – також можуть здійснювати свої статутні повноваження безоплатно (наприклад, на підставі договору про безоплатне надання послуг відповідно до статті 904 Цивільного кодексу України).

  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  11

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


  ADS:
веб-дизайн та хостинг
[ Andriy_BURDYK ]
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net