Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Консультації щодо діяльності НУО on linе! Реформування митних процедур на місцевому рівні об... Громадські активісти навчались інструментам впливу... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Архів публікацій -> Архів консультацій

Публічний збір пожертв на користь фізичної особи

 

На указану в запиті благодійну діяльність поширюється дія положень про публічний збір пожертв на користь фізичної особи (пункт четвертий статті 7 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" № 5073 від 05.07.2012 р.). Зокрема, благодійний фонд має укласти договір (контракт) про благодійну діяльність з одним із законних представників (батьків, опікунів) дитини.
Цей договір (контракт) визначає, зокрема, цілі, місце і строк збору коштів, порядок їх цільового використання, обліку та звітності, а також відповідальність фонду як особи, яка здійснює публічний збір благодійних пожертв, перед бенефіціаром і благодійниками у разі порушення контракту (договору) або порядку цільового використання таких пожертв. Третьою стороною цього договору може бути магазин (точніше, договір підписує також особа, уповноважена діяти від імені компанії-власника магазину). Таким чином, заява від батьків не вимагається, хоча може бути указана в договорі як підстава його укладання; додатковий договір з магазином у випадку укладання договору (контракту) про благодійну діяльність також не вимагається.
Обмеження на граничні суми готівкових розрахунків протягом дня не поширюються на благодійні внески та добровільні пожертви (пункт 2.3 Постанови НБУ № 637 від 15.12.2004 р. Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні). З огляду на пункт 2.6 указаного Положення, якщо організація має право здійснювати готівкові розрахунки без застосування реєстраторів розрахункових операцій, а специфіка її функціонування унеможливлює оформлення кожної операції касовим ордером, дозволяється оприбутковувати готівку наприкінці кожного дня за сукупністю операцій протягом робочого дня з оформленням касових документів і відображенням у касовій книзі. Як правило, готівкові кошти, одержані в опечатані скриньки, оприбутковує комісія у складі не менше трьох осіб, призначена наказом керівника організації або уповноваженої ним особи. Комісія перераховує кошти, складає акт про загальну суму та забезпечує інкасацію цих коштів в установі банку.
Спеціального зразку акту інкасації готівки, одержаної від подібних операцій, не встановлено; але в акті треба вказати не тільки ПІБ, посади і підписи членів комісії, а також контактні дані та адресу фонду, місцезнаходження скриньки і реквізити договору (контракту), на підставі якого встановлено таку скриньку.
Щодо оподаткування, благодійні організації мають право надавати кошти на лікування та медичне обслуговування фізичних осіб незалежно від суми за наявності підтвердних документів (касові та фіскальні чеки, видаткові касові ордери, рахунки-фактури тощо) без утримання податку на доходи фізичних осіб згідно з підпунктом 165.1.19 Податкового кодексу. Отже, бажано отримати такі документи не пізніше останньої дати місяця, коли була передана указана допомога, а також оформити видатковий касовий ордер або переказати кошти на рахунок одного з батьків.
Крім того, звільняється від податку цільова благодійна допомога незалежно від суми, передана закладу охорони здоров'я для компенсації вартості платних послуг з лікування фізичної особи або члена її сім'ї першого ступеня споріднення, інваліда, дитини-інваліда або дитини, в якої хоча б один із батьків є інвалідом; дитини-сироти, напівсироти; дитини з багатодітної чи малозабезпеченої родини; дитини, батьки якої позбавлені батьківських прав, у тому числі для придбання ліків (донорських компонентів, протезно-ортопедичних виробів, виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів) (абзац а) підпункту 170.7.4 Податкового кодексу).

  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  11

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


  ADS:
веб-дизайн та хостинг
[ Andriy_BURDYK ]
© Портал "Юрист НГО". Програма правової підтримки організацій громадського сектору Центру громадської адвокатури, 2008.
Всі права застережені. Передрук матеріалів сайту вітається за умови гіперпосилання на Портал "Юрист НГО" http://www.lawngo.net