Громадські організації Благодійні організації Профспілки Релігійні організації Господарські асоціації Органи студентського самоврядування
На контролі

1. Проблеми застосування законодавства про громадські, благодійні, інші організації громадського сектору
Консультації щодо діяльності НУО on linе! Громадські активісти навчались інструментам впливу... Реформування митних процедур на місцевому рівні об... усе про легалізацію, державну реєстрацію громадських організацій, релігійних організацій, професійних спілок, благодійних організацій
Пошук:  
НеприбутковістьЩо має бути у статуті для неприбутковості?Неприбутковість та її реєстраціяОзнаки неприбутковостіРеєстрація змінГромадські об'єднання (зміни)Благодійні організації (зміни)Приклади статутів громадських об'єднаньРеєстрація нових НУОГромадські об'єднання Благодійні організаціїАктуальноНОВИНИ СТАТТІНОВИНИ ПРОГРАМИПравова допомога НУОКонтакти програмиFacebook консультаційний центрКонсультаціїГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯБЛАГОДІЙНИЦТВОГРОМАДСЬКА УЧАСТЬІНШІ ПИТАННЯЕлектронна бібліотекаПЕРЕКЛАДИ РІШЕНЬ ЄСПЛ ПРО СВОБОДУ АСОЦІАЦІЇКОРИСНІ ВИДАННЯ АРХІВВідео-блоги архівАрхів публікаційАрхів новин Актуально -> СТАТТІ

Хто ж винен? Винного нема!!! Або ж «чиновницький футбол по-львівськи»

 

 П’ятнадцять років пані Горбань з сім’єю мешкає у квартирі, яку періодично затоплюють каналізаційні стоки. «Сирість у помешканні, нестерпний запах – просто нелюдські умови проживання – розповідає львів’янка. - Мої діти виросли в таких умовах, що я хвилююся за їхнє здоров’я, адже постійна вологість та зіпсутий запах, ще нікому не йшли на користь».

Пані Горбань проживає в напівпідвальному приміщенні на вулиці Стрийській, 48 у квартирі під номером 8, яке належить до житлового фонду. В несучій стіні будинку на рівні квартири жінки знаходиться несправний стояк, з якого витікають каналізаційні стоки прямо у квартиру. Куди тільки не зверталася жінка: у ЛКП «Снопківське» (ЖЕК) –відділ житлово-комунального господарства районної адміністрації – управління житлово-комунального господарства – департамент житлово-комунального господарства та інфраструктури – у Львівську міську радута врешті-решт до мера. Відповідь всюди однакова - «А це не ми винні? Звертайтеся он в той орган!». 

Усі поневіряння по кабінетах чиновників не дали бажаного результату. Ще у 2000 році відділ житлового господарства Галицької районної адміністрації Львова визнав, що стіни квартири пані Горбань замокають. Після чого прийняли рішення зобов’язати ЖЕК звернутися до спеціалізованої проектної установи – інституту «Проектреконструкція». У відповіді Галицької районної адміністрації від 26.10.2005р. констатується, що ЖЕК тільки-но замовив документацію в інституті «Проект реконструкція». Роком раніше міський виконавчий комітет зобов’язав Галицьку районну адміністрацію доручити ЖЕКу  прийняти міри стосовно проведення у поточному році ремонту каналізаційної мережі у будинку, де проживає пані Горбань. Тоді ж обласні рятувальники звернулися до міського голови Львова з вимогою вжити невідкладних заходів щодо ремонту будинку, де проживає сім’я, адже умови проживання є загрозливими і небезпечними для життя і здоров’я, тим паче може спричинити надзвичайну ситуацію.       

Черговий раз міські комунальники дали вказівку Галицькій районній адміністрації «проконтролювати виконання підпорядкованими їй службами ремонтних робіт у будинку, де проживає сім’я». Втім минуло майже два роки, а віз і далі залишився там - каналізаційна мережа так і не дочекалася ремонту, а винні залишилися непокараними. На весні 2006 року  Головний державний санітарний лікар Львова теж забив на сполох - скерував припис до міської ради щодо вжиття термінових заходів для ліквідації аварійної ситуації у будинку, де проживає сім’я.

З останньою надією жінка звернулася до працівників Феміди. Але і тут пані Горбань потрапила у бюрократичну машину судової влади, суд триває, але результату немає. Роки минають, а запах у квартирі залишається незмінним, сирість і запах цвілі – стали звичними супутниками життя львів’янки і її сім’ї. Ще одна спроба зарадити своїй біді – особиста зустріч з мером міста, жінці пообіцяли посприяти і міська рада врешті виділила гроші на ремонт будинку.

Здавалося, що на цьому поневіряння пані Горбань завершилися, каналізаційну мережу відремонтують і помешкання набуде свіжого запаху. Втім тут уже на заваді стали сусідські відносини, жінка, яка мешкає поверхом вище, не впустила до своє квартири майстрів, які б могли виконати ремонтні роботи, відтак аварійна каналізаційна мережа досі протікає. Таке враження, що працівники ЛКП тільки цього і чекали, щоб не виконувати своїх обов’язків, майстри без вагань покинули місце роботи.

У суді, тим часом, інтереси комунального підприємства представляв адвокат з адвокатського об’єднання. Невже гроші платників податків не знайшли іншого застосування, як на адвокатів у справах з громадянами? При чому в цій справі ЖЕК заперечує свою бездіяльність, аргументуючи, що комунальники повністю виконують свої обов’язки. Та поки триває судова тяганина, каналізаційний стояк досі чекає обіцяного ремонту.

Представники райадміністрації розводять руками – «ми ж подавали будинок, де проживає громадянка, для включення у титульні списки на капітальний ремонт, що ще ви від нас хочете".

І далі – ланцюжок «сприяння» обривається. Невідомо – чи то управління, чи то департамент, чи то міська рада, чи, можливо, ще хтось, обриває цей ланцюжок, і щороку громадянці доводиться вкотре оббивати пороги всіх цих органів і з’ясовувати, хто ж гальмує процес цього разу.

Правовий коментар з цього приводу надала помічник адвоката, експерт Центру громадської адвокатури Оксана Коваль: «Відповідно до ч.2 ст.21 Закону України „Про житлово-комунальні послуги” обов’язок проводити ремонт внутрішньо-будинкового обладнання покладається на ЛКП „Снопківське” як балансоутримувача. Отже, саме  ЛКП „Снопківське” зобов’язане: утримувати в належному технічному стані, здійснювати технічне обслуговування та ремонт внутрішньо-будинкових мереж, вживати заходів щодо ліквідації аварійних ситуацій та своєчасно за власний рахунок проводити роботи з усунення виявлених неполадок, пов'язаних з отриманням житлово-комунальних послуг. Про це, до речі, свідчить і судова практика - рішення Апеляційного суду Донецької області від 13.06.2006р. було прийнято на користь громадянина в аналогічній справі».

Питань загалом виникає багато – за що ми платимо ЖЕКу, який допускає подібні ситуації? Чому органи місцевого самоврядування не відстоюють інтереси мешканців міста, які їх обирали? Чому органи влади «відфутболюють» жінку один до одного?

Відповідь дати складно. Але висновок один – віз і далі там. Домівка пані Горбань продовжує замокати і нестерпно пахнути від каналізаційного стояка, до якого нікому немає діла.

Ольга Кисіль, Оксана Лепак

 

 

Журналістське розслідування проведене в рамках проекту "Антикорупційна приймальна Центру громадської адвокатури", який реалізовує Центр громадської адвокатури за підтримки проекту „Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні "Гідна Україна", який здійснює компанія Менеджмент Сістемс Інтернешнл (MSI) за сприяння Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Корпорації "Виклики тисячоліття" (МСС).


  Версія для друку

  Лінк на e-mail
Голосування
Чи вдавалось Вам подати документи на реєстрацію нової/змін про громадську/благодійну організацію з першого разу звернення до органу реєстрації?
так
ні
ще не звертався (лась)
 
Дайджест
№  11

Всі дайджести >>>
 
Партнери та друзі


  ADS: